Kolaudácia stavby

Stavebné práce a rekonštrukcie

Popis služby

Kolaudácia stavby je pomyselnou bodkou za celým procesom výstavby rodinného domu. Po úspešnej kolaudácii sa vaša stavba stáva obývateľným priestorom aj po formálnej stránke. Ku kolaudačnému konaniu dochádza až po dokončení všetkých stavebných prác. Zmyslom kolaudácie je predovšetkým bezpečnosť a ochrana zdravia tých, ktorí budú v dome bývať. Pri kolaudácií musí byť tiež zabezpečená požiarna ochrana.

Kolaudácia je nevyhnutnou podmienkou toho, aby mohol rodinný dom plnohodnotne plniť svoj účel. Konanie nesúvisí iba so stavbou domu, ale aj s rekonštrukciou, prestavbou prípadne nadstavbou. Je tiež veľmi dôležité vedieť, kedy je stavba pripravená na kolaudáciu. Nevyhnutnosťou je hotová strecha s odvodnením a bleskozvodom, komíny, okná, dvere, dokončené schodiská a balkóny so zábradliami, ale aj povrchové úpravy stien, podláh stropov a hotové inžinierske siete s meracími miestami. V kúpeľmi musí byť osadené umývadlo, vaňa či sprcha a WC. Uistite sa pred kolaudáciou, že máte všetko splnené.

Kde realizujeme

Stavebné práce realizujeme v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Detva, Zvolen a Žiar nad Hronom. Ku klientom však pristujeme individuálne, a preto nás neváhajte kontaktovať aj v prípade, že sa vaša stavba nachádza v iných lokalitách.

Potrebujete odbornú konzultáciu? Radi vám pomôžeme.

Mohlo by vás zaujímať

Rodinný dom Bungalov 1173

Nízkoenergetický rodinný dom strednej veľkostnej kategórie určený pre 4 člennú rodinu. Projekt je vhodný hlavne do nízkej zástavby. Bungalov…

Zobraziť projekt domu

Rodinný dom Bungalow 30

Rodinný dom so 4 obytnými miestnosťami, garážou a krbom v obývacej izbe spadajúci do energetickej triedy A1. Svojou veľkosťou sa tento bungalov…

Zobraziť projekt domu

Rodinný dom Bungalov 1872

Moderný atypický bungalov s obytným poschodím, ktorý disponuje obytným priestorom so zvýšeným stropom a presvetlenými strešnými oknami.

Zobraziť projekt domu

Naše webové stránky fungujú správne aj vďaka cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia informujeme na stránke Pravidlá používania Cookies.