Pokrývanie striech

Stavebné práce a rekonštrukcie

Popis služby

Úlohou strechy je chrániť dom pred vonkajšími vplyvmi. Strecha musí spĺňať mnoho náročných kritérií na únosnosť, tepelné vlastnosti, musí zabrániť prenikaniu vlhkosti a byť v neposlednom rade aj estetická. Svojím tvarom dotvára celkový dojem a vzhľad rodinného domu. Veľkou výhodou je, že máte na výber rôzne druhy plochých či šikmých striech. Kým ploché strechy majú minimálny alebo len mierny sklon, v tomto prípade je potrebné venovať pozornosť vyhotoveniu všetkých vrstiev a jednotlivých napojení. Ak sa rozhodnete pre šikmú strechu, vybrali ste si jednoduchšiu formu, medzi ktoré patria pultové alebo sedlové strechy. Na tieto strechy nepôsobia tak intenzívne poveternostné vplyvy, preto na strešný plášť môžeme klásť menšie nároky. Sú však o niečo prácnejšie a náročnejšie na precíznosť a náklady.

Pokrývanie striech kladie tiež veľký dôraz na tepelnoizolačné vlastnosti, ktorá sa najčastejšie realizuje medzi strešnými krokvami. Ďalšie vrstvy strešného plášťa zahŕňajú vnútorný obklad, parozábranu, podštrešnú konštrukciu a strešnú krytinu.

Kde realizujeme

Stavebné práce realizujeme v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Detva, Zvolen a Žiar nad Hronom. Ku klientom však pristujeme individuálne, a preto nás neváhajte kontaktovať aj v prípade, že sa vaša stavba nachádza v iných lokalitách.

Potrebujete odbornú konzultáciu? Radi vám pomôžeme.

Mohlo by vás zaujímať

Rodinný dom Bungalov 1872

Moderný atypický bungalov s obytným poschodím, ktorý disponuje obytným priestorom so zvýšeným stropom a presvetlenými strešnými oknami.

Zobraziť projekt domu

Rodinný dom Bungalov 1079

Prízemný rodinný dom, ktorý je svojou dispozíciou určený pre 4 člennú rodinu. Bungalov sa vyznačuje presvetleným hlavným obytným priestorom,…

Zobraziť projekt domu

Rodinný dom Bungalov 1173

Nízkoenergetický rodinný dom strednej veľkostnej kategórie určený pre 4 člennú rodinu. Projekt je vhodný hlavne do nízkej zástavby. Bungalov…

Zobraziť projekt domu

Naše webové stránky fungujú správne aj vďaka cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia informujeme na stránke Pravidlá používania Cookies.