Strešné konštrukcie

Stavebné práce a rekonštrukcie

Popis služby

Sú podlažia hotové? Ak áno, prichádzajú na rad strešné konštrukcie. Bez strechy a stropu by bol dom nepoužiteľný. Ich funkciou je, že oddeľujú priestor domu smerom nadol a nahor a taktiež sa ich pomocou vertikálne a horizontálne zaťaženie celého domu prenáša do nosných stien a stĺpov. Strecha môže byť zároveň dominantným vizuálnym prvkom celého objektu. Na výstavbu strešných konštrukcií sa používa stavebné drevo, ktoré musí byť ošetrené prípravkami proti plesniam a drevokaznému hmyzu. Taktiež je dôležité vytvoriť strešnú konštrukciu tak, aby bola chránená pred tepelnými stratami, ale aj vlhkosťou, hlukom a ohňom. Je nevyhnutné, aby sa aj pri výstavbe strešnej konštrukcie myslelo na tepelnoizolačné vlastnosti, ktoré znížia tepelné straty na minimum.

Pri výstavbách rodinných domov sa používajú rôzne druhy strešných konštrukcií. Jedny z najvhodnejších sú prefabrikované dutinové stropy bez hornej betónovej zálievky. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, je vždy lepšie uprednostniť konštrukcie, ktoré majú minimálny podiel oceľovej výstuže.

Kde realizujeme

Stavebné práce realizujeme v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Detva, Zvolen a Žiar nad Hronom. Ku klientom však pristujeme individuálne, a preto nás neváhajte kontaktovať aj v prípade, že sa vaša stavba nachádza v iných lokalitách.

Potrebujete odbornú konzultáciu? Radi vám pomôžeme.

Mohlo by vás zaujímať

Rodinný dom Optimal 1838

Atraktívny 5 izbový rodinný dom s veľkými izbami a šatníkom na poschodí. Jednoduchý kompaktný tvar a krátke inštalačné rozvody sú zárukou úspornej…

Zobraziť projekt domu

Rodinný dom Bungalov 1872

Moderný atypický bungalov s obytným poschodím, ktorý disponuje obytným priestorom so zvýšeným stropom a presvetlenými strešnými oknami.

Zobraziť projekt domu

Rodinný dom Bungalov 1173

Nízkoenergetický rodinný dom strednej veľkostnej kategórie určený pre 4 člennú rodinu. Projekt je vhodný hlavne do nízkej zástavby. Bungalov…

Zobraziť projekt domu

Naše webové stránky fungujú správne aj vďaka cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia informujeme na stránke Pravidlá používania Cookies.