Realizácia základov

Stavebné práce a rekonštrukcie

Popis služby

Aj realizácia základov rodinného domu pozostáva z viacerých činností. Ide predovšetkým o statický výpočet na hrúbku betónu a oceľových vlákien, osadenie stavby na pozemku, realizácia bleskozvodu umiestneného v spodnej stavbe, uloženie chráničiek pre budúce elektroinštalácie a v neposlednom rade uloženie vhodnej geotextílie, zhotovenie základnej dosky a celý rad ďalších prác.

Pri každej stavbe je realizácia základov veľmi podobná, určité odlišnosti sú však dané konkrétnym projektom a prostredím. Je dôležité uvedomiť si, že celá váha rodinného domu sa presúva na zeminu, preto je nutné ju zhutniť, aby nedošlo k jej posun, čo by mohlo viesť k poškodeniu domu. Pod základy sa vo väčšine prípadov navozí štrk, vďaka ktorému sa oddelí terén od základovej dosky. Štrk zohráva tiež dôležitú úlohu v odvode dažďovej a spodnej vody. Pred jeho uložením sa ukladajú kanalizačné a vodovodné rozvody. Medzi ďalšie dôležité činnosti patrí správna betonáž a vytvorenie rovnej a hladkej základovej dosky.

Kde realizujeme

Stavebné práce realizujeme v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Detva, Zvolen a Žiar nad Hronom. Ku klientom však pristujeme individuálne, a preto nás neváhajte kontaktovať aj v prípade, že sa vaša stavba nachádza v iných lokalitách.

Potrebujete odbornú konzultáciu? Radi vám pomôžeme.

Mohlo by vás zaujímať

Rodinný dom Bungalow 168

Rodinný dom strednej veľkostnej kategórie, ktorý svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 4 člennej rodiny. Výstavba je vhodná…

Zobraziť projekt domu

Rodinný dom Bungalov 1872

Moderný atypický bungalov s obytným poschodím, ktorý disponuje obytným priestorom so zvýšeným stropom a presvetlenými strešnými oknami.

Zobraziť projekt domu

Rodinný dom Bungalov 1083

Prízemný rodinný dom s bezbariérovým prístupom, so štvorcovým pôdorysom, ktorý je určený pre 4 člennú rodinu. Rýchla výstavba vďaka jednoduchému…

Zobraziť projekt domu

Naše webové stránky fungujú správne aj vďaka cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia informujeme na stránke Pravidlá používania Cookies.