Stavebné povolenie

Stavebné práce a rekonštrukcie

Popis služby

Stavebné povolenie je nutné vybavovať takmer vo všetkých prípadoch výstavby rodinného domu. Pri zateplení stavby sa zase môže požadovať statický posudok a projekt požiarnej ochrany. Podmienky vydania stavebného povolenia sa môžu mierne líšiť v závislosti od stavebného úradu. Najlepšie je zistiť si vopred, čo všetko bude daný stavebný úrad vyžadovať a postupovať podľa ich zoznamu.

Spravidla sa však v stavebnom povolení uvádzajú detaily, ako sú: druh, účel a miesto stavby, ktoré nájdete v projekte. Uvádza sa tu tiež predpokladaný termín začatia a ukončenia stavby, parcelné číslo a na aký účel bol doposiaľ využívaný pozemok. Dôležitý je tiež kontakt na projektanta a fakt, či sa projekt realizuje svojpomocne alebo dodávateľsky. Okrem toho bude vždy potrebné doložiť zákonom požadované dokumenty, počnúc projektovou dokumentáciou ku stavbe.

Kde realizujeme

Stavebné práce realizujeme v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Detva, Zvolen a Žiar nad Hronom. Ku klientom však pristujeme individuálne, a preto nás neváhajte kontaktovať aj v prípade, že sa vaša stavba nachádza v iných lokalitách.

Potrebujete odbornú konzultáciu? Radi vám pomôžeme.

Mohlo by vás zaujímať

Rodinný dom Bungalov 1172

Nízkoenergetický rodinný dom strednej veľkostnej so 4 izbami, ktorý je určený pre 4 člennú rodinu. Projekt je vhodný hlavne do nízkej zástavby.…

Zobraziť projekt domu

Rodinný dom Arkada 6

Zaujímavý murovaný rodinný dom väčšej veľkostnej kategórie so 4 obytnými miestnosťami, garážou a plochou strechou. Tento moderný rodinný dom…

Zobraziť projekt domu

Rodinný dom Bungalov 1872

Moderný atypický bungalov s obytným poschodím, ktorý disponuje obytným priestorom so zvýšeným stropom a presvetlenými strešnými oknami.

Zobraziť projekt domu

Naše webové stránky fungujú správne aj vďaka cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia informujeme na stránke Pravidlá používania Cookies.